Náš tým

Holotropní dýchání

»
«
S kým se u nás můžete potkat

Facilitátoři

Se kterými se můžete potkat na našich workshopech

Vladislav Kubíček

Vladislav Kubíček (Ing. Mgr., Ph.D.). má vzdělání technické (informační technologie) i humanitní (dějiny umění). Pracoval jako analytik, manager, konzultant a ředitel prodeje. Nyní se věnuje převážně organizování seminářů, zaměřeným na osobní rozvoj, moderování a tvorbě webových prezentací. Je mistrem ČR v kung-fu.

Od svých studií se zabývá lidským vnímáním. Na základě psychologie lidského vnímání vytvořil metodu vyhledávání v obrazových a zvukových datech.

Ve svých zaměstnáních se zaměřoval na zjišťování potřeb spolupracovníků a zákazníků. Radost mu dělá, přiblížení se osobnímu jazyku druhých lidí a jejich vnímání světa. I proto se začal věnovat technikám osobního rozvoje, jako jsou rodinné konstelace, šamanismus, zážitková pedagogika, holotropní dýchání.

Na holotropním dýchání si cení prostor, který tato technika dává každému účastníkovi. Může zde uplatnit své zkušenosti s tím, že každý člověk má své vidění světa. Zkušenosti s fyziologií těla, které získal během svého tréninku kung-fu a chi-kung

Mezi jeho koníčky patří: kolečkové brusle, focení, hudba, malování, cestování, lidi. Svět vidí jako zajímavé místo, ve kterém můžeme poznávat sami sebe díky svým vztahům.

Martin Ďuriš

Martin Ďuriš je pohybovo-somatický terapeut a lektor, ktorý sa špecializuje na integrálnu holotropnú prax a vedomú pohybovo-somatickú prácu, ako nástroj pre hlbšie seba-spoznávanie a rozvoj. Úprimne ho zaujíma téma zdravia ako taká, v jeho mnohých podobách. Vo Veľkej Británii študoval Health & Physical Activity Foundation Degree. Tento smer je zameraný na “health promotion”. Základnou témou je rozvoj jedinca a komunity cez fyzickú aktivitu a umenie. Táto téma ostáva aj naďalej jeho hlavným zámerom a predmetom ďalšieho štúdia.
Základ jeho práce tvorí integrálna jogová terapia, ktorú vyštudoval pod vedením Dr.Ganesha Mohana a Dr. Güntera Niessena, ktorí efektívne prepájajú múdrosť odkazu jogy a užitočné poznatky modernej medicíny. Jeho život a spôsob práce veľmi ovplyvňujú prístupy k telu a vedomiu človeka, ktoré pochádzajú z rôznych tradícií múdrosti, bojových umení a šamanizmu. Tieto princípy môžeme nájsť aj v modernej medicíne, osteopatii, či súčasných pohybovo-somatických terapeutických smeroch. Zjednocujúci princíp, ktorý spája to prastaré, s tým súčasným, je pohyb vody, dotyk, frekvencia a rešpekt voči sile Vnútorného Liečiteľa, ktorú ma k dispozícii každý z nás. A práve tieto princípy, tvoria základ Martinovej práce.
Martin je facilitátorom holotropného dýchania a integrálnej holotropnej terapie. Grof Transpersonal Training je zameraný na transpersonálnu psychológiu, zmenené stavy vedomia, hlbšiu prácu s telom a vedomím. Veľkou inšpiráciou je pre neho aj naďalej proces orientovaná práca a nasledovanie živosti Poľa. Martin pristupuje ku klientom celostným prístupom, kde logicky a citlivo spája poznatky a princípy z rôznych smerov východu a západu, ktoré podporujú zdravie človeka a komunity.

Lukáš Srbecký

Lukáš má pedagogické vzdělání a již 14 let pracuje s lidmi jako lektor, kouč a terapeut.
Po celou tuto dobu se intenzivně věnuje hledání a zkoumání metod, které mohou pomoci ulevit od emočních a fyzických problémů a mohou přinést více uvolnění, radosti a zdraví do života. V současné době provozuje soukromou terapeutickou praxi v Brně, kde se specializuje na úzkosti, strachy, fóbie a témata týkající se sebepřijetí.
Během své životní cesty prošel tréninky cílenými na terapii, koučování a osobní rozvoj.
Absolvoval výcvik u spoluzakladatelky EFT Tiny Craig a je tak jako jediný v České republice certifikovaný k praktikování EFT podle tzv. „Zlatého standardu“ – tedy podle standardů a kritérií zakladatele této metody Garyho Craiga. Dále prošel výcvikem Neuro-lingvistického programování (NLP) ve stupni Master, školením hypnózy a absolvoval výcvik transpersonální psychologie a holotropního dýchání v institutu psychiatra a zakladatele této metody Stanislava Grofa (GTT). V současné době se učí Biosyntézu – psychoterapii orientovanou na tělo.
Kromě osobního rozvoje je jeho velkou vášní pobývání v lese, koupání se ve studené vodě a dělání si legrace – hlavně ze sebe.

Jiřina Macháčková

Mé jméno je Jiřina Macháčková, mou dlouholetou profesí je odborná a vědecko-výzkumná práce v oblasti antropogenního znečištění životního prostředí, zejména co se týče zemin a podzemní vody.

Nicméně už na začátku devadesátých let mě zaujala přírodní filozofie a psychospirituální technika holotropního dýchání. Její praxe se od roku 2008 stala součástí mého života natolik, že jsem posléze prošla výcvikem v transpersonální psychologii a facilitaci této metody. V roce 2014 jsem zorganizovala první oficiální výcvikový modul pro faciltaci této metody v ČR a v roce 2019 jsem byla spoluorganizátorkou konference ke třiceti letům holotropního dýchání v Česku a Slovensku. Od roku 2016 provázím klienty a klientky touto sebezkušenostní technikou s terapeutickým potenciálem v oblasti péče o lidskou duši. Hodnocení našich seminářů naleznete zde.

Prožitky holotropního dýchání byly však jen prvním krokem k intenzivní cestě sebepoznání a setkávání s hlubšími vrstvami lidské psyché. Postupně přibyly další nástroje psychospirituální, terapeutické a sebezkušenostní praxe. Velmi výraznou zkušeností byla čtyřletá párová práce s posvátnou sexualitou a mnoha vrstvami lidského partnerství pod vedením Ma Ananda Sarity a Suty Guy Rawsona.

Dále ke mně patří cesta ženských kruhů, které jsem začala navštěvovat, když ke mě ve třetím těhotenství přicházela po dvou synech dcera (aniž bych pohlaví dítěte znala.). Protože mi v mém městě ženská komunita chyběla, v roce 2011 jsem ženské kruhy v Liberci začala provázet. Také mne velmi oslovila transpersonální a jungovská hlubinná psychologie. Setkala jsem se s ní v rámci výcviku facilitace holotropního dýchání a kontaktu s archetypální rovinou psyché ve snech a rozšířených stavech vědomí.

Další součástí mé práce je porozumění vlivu rodiny na naše osudy a díky potřebě rozplést své osobní formování rodinou původu jsem prošla výcviky v systemické konstelační praxi a intenzivní tříletou terapeutickou prací one-to-one. Poslední oblastí zájmu v oblasti lidské duše je práce s rovinou bytí za fyzickým životem. V mé osobní zkušenosti rozšířených stavů vědomí byla řada vhledů do situací z životů v jiných historických dobách. Tyto vhledy mne přivedly k práci s regresní terapií, s níž pracuji osm let a v níž jsem prošla několika výcviky.

Při individuální a skupinové práci s klienty se pohybuji v oblasti transpersonální psychologie, tantry, šamanismu a práce se zkušeností psychofyzického traumatu.

​V osobním životě žiji ve vztahu, který trvá již přes tři desítky let a přinesl mi trojnásobné mateřství.

Silvie Pučálková